Blog je zrušen

Výstraha na vydatný a velmi vydatný déšť

Platí od: 31.8.2010 4:00 do 1.9.2010 15:00
Pro kraje: Olomoucký, Zlínský, Moravskoslezský. Pozn.: Pro kraj Zlínský platí výstraha na vydatný déšť, pro ostatní zmiňované kraje na velmi vydatný déšť.
Tlaková níže se bude z Maďarska přesouvat na severovýchod. Do České republiky zasáhne její intenzivní srážkové pásmo. To znamená, že v krajích Olomoucký a Moravskoslezský může za uvedenou dobu napršet i přes 100 mm srážek. Ve Zlínském kraji budou úhrny nižší, většinou do 60 mm. V ostatních krajích (především Jihomoravský, Pardubický a Vysočina) bude taky pršet, ale občasně nebo trvale slabě až mírně. Vysoké srážkové úhrny se tam neočekávají, za uvedenou dobu maximálně do 20 mm.

Doporučení ke zmírnění následků jevů: V uvedených krajích raději nevycházet mimo domov, srážky by mohly zkomplikovat situaci. Je důležitá bdělost, proto sledujte můj web nebo web ČHMÚ pro případ nějakých změn. Vydatný až velmi vydatný déšť může rozvodnit řeky, potoky nebo i jindy suchá koryta. Voda se může dostat do sklepů a garáží.

Vydal: Marek/Stormchasing webKomentáře k článku

radek říká
31.08.2010

aktuálně chmu vydal vystrahu na extrémní srážky pro moravskoslezký kraj! měl bys vydat už tu nejvyšší výstrahu

radek říká
31.08.2010

tak s tím deštěm měli meteorologové pravdu opravdu tady v Ostravě hustě prší a nevypadá že by se to mělo dnes protrhat jako včera taky i řeky stoupají zatím tady napršelo od dneštní pulnoci 25 mm! a déšt pokračuje dálVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí